Jan Michalski Senator RP

  • b1.png
  • b2.png
  • b3.png
  • b4.png
  • b5.png
  • b6.png

„Smaki rybne – zdrowo, mądrze żyjemy”

W ubiegłą sobotę już po raz drugi Folklorystyczny Zespół Ludowy Górnołużyckie Błękitne Kamizelki zorganizował w Łagowskim Obiekcie Sportowym „ŁOŚ” spotkanie „Smaki rybne – zdrowo, mądrze żyjemy”. Integrujące Zespoły Ludowe, mieszkańców Gminy Zgorzelec i Powiatu bolesławieckiego spotkanie cieszy się dużym zainteresowaniem. Wiele potraw promujących zdrowe odżywianie z daniami rybnymi w roli głównej było niezwykłą okazja posmakowania dań regionalnych, zup rybnych, śledzi w różnych smakach oraz wspólnej zabawy przy skoczne ludowej muzyce. W imprezie uczestniczył Senator Jan Michalski.


Czytaj więcej...

"Nad Studzianką Śpiewanie"

Senator Jan Michalski uczestniczył w ubiegłą niedzielę w spotkaniu integracyjnym „Nad Studzianką Śpiewanie” w Studniskach Górnych. Organizatorami imprezy byli: „Kapela Pogranicze”, Rada Sołecka oraz Wójt Gminy Sulików. W programie nie zabrakło występów artystycznych Kapeli Pogranicze, a także rodzin muzykujących. Odbyły się też liczne konkurencje - min. konkurs siłowanka, mruczanka, chrupanka czy wyklejanka. Na zakończenie wszyscy przybyli goście bawili się na biesiadzie ludowej.


Czytaj więcej...

Sesja Rady Miasta Zgorzelec

We wtorek (29 września) Senator Jan Michalski uczestniczył w sesji Rady Miasta Zgorzelec. Pierwszym punktem obrad było przedstawienie informacji o uzyskaniu przez Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych Sp. z.o.o. w Lubaniu, obsługujący m.in. Miasto Zgorzelec, tytułu najlepszej inwestycji modernizacyjnej w 2014 roku za „Modernizację Centrum Utylizacji Odpadów Gmin Łużyckich". Obecny na sesji Senator Jan Michalski wręczył Prezesowi ZGiUK w Lubaniu specjalnego orła senackiego upamiętniającego obchodzone w tym roku 15-lecie firmy.


Czytaj więcej...

Zawody wędkarskie w Lubaniu

W niedzielę, 27 września, w pod lubańskiej Uniegoszczy odbyły się Międzynarodowe Zawody Wędkarskie. Organizatorem zawodów było Koło PZW Lubań. Z wędkarzami biorącymi udział w zawodach o puchar im. Jerzego Szmajdzińskiego spotkał się Senator Jan Michalski. Wśród uczestników, oprócz członków PZW Lubań, byli obecni zawodnicy z Niemiec. W kategorii seniorów triumfował Robert Jaracz, który złowił pokaźną ilość płoci. Wśród młodzieży zwyciężył z kolei Martin Walada. Ponadto Senator Michalski wręczył członkom lubańskiego koła specjalnego orła senackiego. Miłośnikom wędkowania przypominamy, że 11 października odbędą się ostatnie w tym roku zawody PZW Lubań.


Czytaj więcej...

Konwent starostów w Łagowie

W dniach 28 – 29 września w Pałacu w Łagowie odbył się konwent starostów regionu dolnośląskiego. W spotkaniu samorządowców uczestniczyli także Senator Jan Michalski i Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski. Podczas konwentu poruszono m.in. zagadnienia dotyczące edukacji, rozwoju regionalnego oraz współpracy z rozwijającymi się organizacjami pozarządowymi. Samorządowcy rozmawiali także o sytuacji związanej z sytuacją powstałą w wyniku dużego napływu emigrantów do Unii Europejskiej.


Czytaj więcej...

Zakończenie XLI Rajdu Młodzieży Szkolnej „Świeradów-Zdrój 2015”

W niedzielne popołudnie w świeradowskim Domu Zdrojowym odbyło się podsumowanie XLI Rajdu Młodzieży Szkolnej „Świeradów-Zdrój 2015” - popularnej przed laty tzw. „Kuratorki”. Dekoracji zwycięzców dokonał m.in. Senator Jan Michalski w towarzystwie Dyrektora Miejskiego Zespołu Szkół Wiesławy Stasik oraz Honorowego Komandor Rajdu - Zdzisława Gasza. W Rajdzie, którego celem jest propagowanie ochrony przyrody oraz walorów turystyczno-krajoznawczych, mogą uczestniczyć drużyny składające się z 10 osób (9 uczestników + 1 opiekun) zgłaszane przez szkoły, placówki oświatowo – wychowawcze, a także turystyczne koła, kluby młodzieżowe i drużyny harcerskie. Przyszłoroczna edycja odbędzie się w Gryfowie Śląskim.


Czytaj więcej...

Biuro senatorskie

Biuro Senatora RP Jana Michalskiego
ul. Bohaterów II AWP 8
59-900 Zgorzelec
biurosenatora@janmichalski.eu
tel/fax: 75 77 81 379
kom. 664 417 148

facebook.com/senatorjanmichalski

Zapraszamy:
poniedz. i wtorek  10.00 - 16.00
środa i czwartek 10.00 - 15.00