Jan Michalski Senator RP

  • b1.png
  • b2.png
  • b3.png
  • b4.png
  • b5.png
  • b6.png

Święto Chleba w Działoszynie

Mszą świętą odprawioną w intencji piekarzy w kościele pod wezwaniem Świętego Bartłomieja w Działoszynie rozpoczęło się w ubiegłą sobotę Święto Chleba w gminie Bogatynia. Podczas uroczystości zorganizowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich w Działoszynie można było zapoznać się z bogatą ofertą piekarni działających w Powiecie Zgorzeleckim. Każdy z uczestników mógł także spróbować świeżych wypieków – zarówno tych słodkich jak i tradycyjnie wypiekanych według sprawdzonych receptur. W uroczystości udział wzięli m.in. Senator Jan Michalski oraz Zastępca Burmistrza ds. Polityki Regionalnej Monika Oleksak.


Czytaj więcej...

Święto szkoły w Pieńsku

25 września jest bardzo ważnym dniem w życiu Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieńsku. W tym dniu obchodzono 27-mio lecie nadania szkole imienia „Polskich Żołnierzy Września 1939 roku.” Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi uroczystą akademią upamiętnili patronów, którzy w 1939 roku stawi opór i walczyli o naszą ojczyznę. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Kombatanci z pułkownikiem Edwardem Jakubowskim, Senator RP Jan Michalski, Burmistrz Pieńska Jan Magda oraz samorządowcy i przyjaciele szkoły. W czasie II wojny światowej na terenie szkoły mieścił się szpital jeniecki.


Czytaj więcej...

Dolnośląski Festiwal Dary Lasu

W ubiegłą sobotę (26 września) na rynku w Lwówku Śląskim odbył się Dolnośląski Festiwal Dary Lasu. Wśród licznych atrakcji były m.in. wystawa grzybów, wystawa owadów, pokaz maszyn leśnych oraz zawody drwali. Ponadto dolnośląskie nadleśnictwa prezentowały swoje wystawy, ścieżki edukacyjne oraz bogactwo lasu, który na co dzień jest miejscem pracy leśników. Oprócz warsztatów dla najmłodszych, starsi mogli wziąć udział w grzybobraniu i zawodach wędkarskich. W otwarciu Festiwalu odbywającego się już po raz siódmy uczestniczyli Senator Jan Michalski oraz Poseł Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska.


Czytaj więcej...

Od grudnia pociągiem do Warszawy i Drezna

Bezpośrednie połączenia do Drezna, możliwość wjazdu polskich składów do Görlitz oraz codzienne połączenie z Warszawą – to nowości, które czekają na podróżujących koleją od 13 grudnia. Obecny na dzisiejszej konferencji w Zgorzelcu Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski potwierdził, że wraz z rozpoczęciem obowiązywania nowego rozkładu jazdy przywrócone zostaną trzy bezpośrednie pary pociągów Drezno – Wrocław (obsługiwane niemieckim taborem). Marszałek poinformował także o finalizowaniu porozumienia o możliwości wjazdu polskich składów do przygranicznego Görlitz, co umożliwi uruchomienie pociągów regionalnych z Jeleniej Góry i Węglińca do Niemiec.

 


Czytaj więcej...

„TURANGALILA” Oliviera Messiaen

Nowa Filharmonia Łużycka opuściła dziś scenę teatru i po raz pierwszy zagrała w hali sportowej PGE Turów Arena w Zgorzelcu. Koncert pod batutą dyrygenta Andrea Sanguineti - symfonia „TURANGALILA” Oliviera Messiaen, stwarza rzadką okazję do konfrontacji z wyjątkowym dziełem tego francuskiego kompozytora, który w 1940 r. przez dziewięć miesięcy więziony był w obozie jenieckim Stalag VIII A w Zgorzelcu.


Czytaj więcej...

Forum Gospodarcze Zgorzelec

Współpraca przemysłowa, technologiczna i inwestycyjna to główne tematy Polsko-Niemieckiego Forum Gospodarczego, które odbyło się 23 września 2015 r. w Zgorzelcu. Organizatorami konferencji byli Ministerstwo Gospodarki, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Miasto Zgorzelec oraz Izba Przemysłowo-Handlowa w Dreźnie. Ministerstwo Gospodarki reprezentowała Wiceminister Ilona Antoniszyn-Klik.

 


Czytaj więcej...

Biuro senatorskie

Biuro Senatora RP Jana Michalskiego
ul. Bohaterów II AWP 8
59-900 Zgorzelec
biurosenatora@janmichalski.eu
tel/fax: 75 77 81 379
kom. 664 417 148

facebook.com/senatorjanmichalski

Zapraszamy:
poniedz. i wtorek  10.00 - 16.00
środa i czwartek 10.00 - 15.00