Jan Michalski Senator RP

  • b1.png
  • b2.png
  • b3.png
  • b4.png
  • b5.png
  • b6.png

Podpisanie listu intencyjnego w Studniskach Dolnych

W poniedziałek w świetlicy wiejskiej w Studniskach Dolnych, przedstawiciele samorządu Sulikowa oraz strażacy z Studnisk podpisali list intencyjny o współpracy z niemieckimi partnerami z Hohendubrau. Strony zapewniły o woli wspólnego rozwijania jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej obu miejscowości. Obecny na uroczystości senator Jan Michalski podkreślił w swoim wystąpieniu duże znaczenie funkcjonowania Ochotniczych Straży Pożarnych, w szczególności na polsko-niemieckim pograniczu, zwrócił także uwagę na znaczenie współpracy przygranicznej która ma ogromne znaczenie w rozwoju naszego regionu.


Czytaj więcej...

Święto Plonów gminy Lubomierz

Sołectwo z Janic zwyciężyło konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy podczas gminnych dożynek Lubomierza, które w tym roku obyły się w Olesznej Podgórskiej. W czasie gminnego święta plonów parlamentarzyści poseł Zofia Czernow oraz senator Jan Michalski wręczyli zasłużonym dla rolnictwa odznaczenia nadane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dożynki trwające do późnych wieczornych były okazją do wspólnej biesiady poprzedzonej tradycyjnym turniejem dożynkowym – Gospodarze kontra Reszta Świata.


Czytaj więcej...

Dożynki Dolnośląskiej Izby Rolniczej Zacisze

W niedzielę, 20 września, w Zaciszu odbyły się Dolnośląskie Dożynki Rolników. Organizatorem  święta plonów była Dolnośląska Izba Rolnicza z siedzibą we Wrocławiu. Msza św. dziękczynna, ceremoniał dożynkowy oraz wręczenie odznaczeń i listów gratulacyjnych to część oficjalna tegorocznego święta. W swoim wystąpieniu, Senator Jan Michalski podkreślił jak ważną rolę w naszym codziennym życiu odgrywają rolnicy. To właśnie Oni swoją pracą zapewniają nam każdego dnia prawdziwy polski chleb, a także wędliny i produkty mleczarskie najwyższej jakości.


Czytaj więcej...

Dożynki w Giebułtowie

Tegoroczne dożynki Gminy Mirsk odbywały się malowniczej scenerii Przedgórza Sudeckiego w Giebułtowie. Coroczne święto plonów było możliwością zaprezentowania zespołów ludowych działających w Gminie Mirsk, potraw regionalnych oraz wspaniałych wieńców dożynkowych. Senator Jan Michalski, posłanki Zofia Czernow oraz Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska podziękowali rolnikom za kolejny rok trudnej pracy, obfite plony życząc lepszych warunków atmosferycznych w następnym roku.


Czytaj więcej...

Spotkanie z burmistrzami Zgorzelca i Görlitz

Senator Jan Michalski wziął udział w spotkaniu z burmistrzami graniczących ze sobą miast partnerskich - polskiego Zgorzelca i niemieckiego Görlitz. Tematem spotkania był rozwój regionalny i połączenia komunikacyjne. Podczas spotkania doszło do wymiany informacji dotyczących połączeń kolejowych w regionie, w tym w szczególności pomiędzy Zgorzelcem i Görlitz. Niezwykle istotną kwestią dla mieszkańców Europamiasta Zgorzelec/Görlitz jest jak najszybsze przywrócenie połączeń transgranicznych z Wrocławia do Drezna, co gwarantowałoby lepszą ofertę przewozową na polsko-niemieckim pograniczu oraz znacznie ułatwiłoby komunikację pomiędzy największymi ośrodkami sąsiadujących ze sobą Dolnego Śląska i Saksonii. Senator Michalski poinformował burmistrzów Rafała Gronicza oraz Siegfrieda Deinege o stanie realizacji projektu elektryfikacji linii kolejowej z Węglińca do Zgorzelca, z opcją elektryfikacji dwóch peronów w Görlitz. Ponadto, nadburmistrz Görlitz przedstawił na spotkaniu informację o liczbie przyjętych i zamieszkałych w ostatnich tygodniach uchodźcach z Syrii.


 

Dożynki gminy Gryfów Śląski Śląski w Wieży

Mszą św. dziękczynną odprawioną w intencji rolników kościele pw. św. Jadwigi w Gryfowie Śląskim rozpoczęło się gminne święto plonów. Przedstawiciele sołectw oraz zaproszeni goście w uroczystym korowodzie przeszli na plac w pobliskiej Wieży. Burmistrz Olgierd Poniźnik – w towarzystwie starostów dożynek – przywitał przybyłych gości. Wraz z sołtysem, Barbarą Pasiak, poprowadził dalszy ceremoniał dożynkowy. Senator Jan Michalski w towarzystwie Poseł Zofii Czernow wręczył wyróżnienia rolnikom nadane przez Ministra Rolnictwa. Parlamentarzyści dostali także podziękowania za współpracę oraz wspieranie samorządu Gryfowa Śląskiego, w tym gospodarzy tegorocznych dożynek mieszkańców Sołectwa Wieża.


Czytaj więcej...

Biuro senatorskie

Biuro Senatora RP Jana Michalskiego
ul. Bohaterów II AWP 8
59-900 Zgorzelec
biurosenatora@janmichalski.eu
tel/fax: 75 77 81 379
kom. 664 417 148

facebook.com/senatorjanmichalski

Zapraszamy:
poniedz. i wtorek  10.00 - 16.00
środa i czwartek 10.00 - 15.00