Jan Michalski Senator RP

  • b1.png
  • b2.png
  • b3.png
  • b4.png
  • b5.png
  • b6.png

Gala AFC MMA w Zgorzelcu

12 września hala sportowo-widowiskowa PGE Turów Arena zmieniła się w wielką klatkę na wzór największej organizacji na świecie UFC. To właśnie w Zgorzelcu odbyła się pierwsza w historii gala AFC, w ramach profesjonalnej ligi MMA. Czołowym zawodnikiem walki był reprezentujący Poland Top Team Zgorzelec Mateusz „Pogi” Pogudz, który jako pierwszy w historii zawodnik federacji miał szansę walki o mistrzowski pas PLMMA. Burmistrz Rafał Gronicz oraz Senator Jan Michalski wręczyli pasy zwycięzcom jedenastu walk podczas najefektywniejszej oraz najskuteczniejszej sztuki walki na świecie.


Czytaj więcej...

"Zielony Rower" po raz szósty

XIII-wieczny Zamek Czocha położony nad Kwisą gościł edukatorów leśnych z całej Polski. Zjazd, odbywający się od 10 do 12 września to podsumowanie cyklicznego programu kierowany do osób zajmujących się edukacją leśną i przyrodniczą. Ta atrakcyjna impreza edukacyjna, która w tym roku po raz kolejny objęła ponad 2000 osób pozwala na poznanie ciekawych metod pracy. Bycie jednocześnie nauczycielem i uczniem umożliwia edukatorom leśnym zrozumienie swojego odbiorcy, sposobu myślenia i postrzegania lasu oczami ucznia. Projekt kierowany był do 37 szkół położonych na terenie powiatów lubańskiego oraz lwóweckiego. Nagrodę specjalną Senatora RP Jana Michalskiego w imieniu Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie Zdroju odebrała Dyrektor Wiesława Stasik.


Czytaj więcej...

Dożynki Gminne we Wleniu

Sołectwo Strzyżowiec zwyciężyło konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy podczas gminnego święta plonów we Wleniu. W tegorocznych dożynkach aktywnie uczestniczyły sołectwa gminy Wleń prezentując najlepsze potrawy, rękodzieło oraz umiejętności wokalne młodszych mieszkańców. Obecny na dożynkach Senator Jan Michalski wręczył nagrodę specjalną „za najładniejszy, tradycyjny wieniec dożynkowy” przedstawicielom Sołectwa Marczów.


Czytaj więcej...

Dzień Energetyków Turowa

„Najważniejszym zadaniem stojącym przed nami jest dzisiaj zagwarantowanie środków finansowych dla rozwoju energetyki konwencjonalnej, w szczególności dla budowy nowego bloku energetycznego w Elektrowni Turów. Mogę zapewnić, że tak istotna dla naszego regionu inwestycja nie jest zagrożona wstrzymaniem prac” – mówił podczas obchodów Dnia Energetyka w Elektrowni Turów senator Jan Michalski. Tradycyjna akademia odbyła się w Sali widowiskowej bogatyńskiego kompleksu elektrowni. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele PGE, samorządowcy oraz duchowieństwo. W trakcie uroczystej gali Dyrektor Elektrowni Artur Kin, wraz z Dyrektorem Generalnym Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego Jolantą Krupowicz wręczył odznaczenia Prezydenckie zasłużonym dla Elektrowni Turów.


Czytaj więcej...

Ochotnicy z Siekierczyna najlepsi w powiecie

W sobotę, 11-tego września, odbyły się zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie powiatu lubańskiego. Ta odbywająca się co dwa lata impreza, ma na celu integrację jednostek OSP z całego powiatu a przede wszystkim ocenę sprawności Jednostek. Sprawdzian ten wszystkie jednostki zdały śpiewająco a najlepsi okazali się strażacy z Siekierczyna. Przy okazji zawodów jednostek swoich sił próbowali członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych pokazując że w przyszłości do szeregów OSP trafią wspaniali strażacy. Senator Jan Michalski, który aktywnie działa na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych, podjął skuteczne działania w celu pozyskania środków finansowych na zakup nowego średniego wozu bojowego dla jednostki w Pisarzowicach. Senator wręczał także puchary i wyróżnienia uczestnikom tegorocznych zawodów.


Czytaj więcej...

Wizyta wiceministra w Powiecie Lubańskim

W poniedziałek, 7 września, wraz z Wiceministrem Administracji i Cyfryzacji Stanisławem Huskowskim odpowiedzialnym m.in. za zarządzanie kryzysowe Senator Jan Michalski spotkał się z samorządowcami powiatu lubańskiego, który w ostatnich latach kilkukrotnie został dotknięty klęskami żywiołowymi. Minister sprawdzał jak wykorzystywane są środki z promes rządowych, które lokalne samorządy otrzymały od rządu, aby likwidować skutki szkód powstałych po ulewnych deszczach i podtopieniach. Senator oraz Minister spotkali się ze starostą lubańskim Walerym Czarneckim, burmistrzem Leśnej Mirosławem Markiewiczem oraz burmistrzem Świeradowa – Zdroju Rolandem Marciniakiem. 


Czytaj więcej...

Biuro senatorskie

Biuro Senatora RP Jana Michalskiego
ul. Bohaterów II AWP 8
59-900 Zgorzelec
biurosenatora@janmichalski.eu
tel/fax: 75 77 81 379
kom. 664 417 148

facebook.com/senatorjanmichalski

Zapraszamy:
poniedz. i wtorek  10.00 - 16.00
środa i czwartek 10.00 - 15.00