Jan Michalski Senator RP

  • b1.png
  • b2.png
  • b3.png
  • b4.png
  • b5.png
  • b6.png

Dożynki w Olszynie

W niedzielę, na stadionie miejskim w Olszynie odbyły się Dożynki Gminne 2015. Po mszy św. dziękczynnej rozpoczął się koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Olszyna. Dużą popularnością cieszyły się zorganizowane po raz pierwszy potyczki sołeckie oraz występy zespołów ludowych. W święcie plonów uczestniczyli także parlamentarzyści, m.in. poseł Zofia Czernow oraz Senator Jan Michalski. Senator ponadto rozmawiał z Burmistrzem Leszkiem Leśko o możliwości rozpoczęcia na terenie Gminy Olszyna inwestycji w odnawialne źródła energii.

 


Czytaj więcej...

Gminne Dożynki w Niwnicach

W minioną sobotę Senator Jan Michalski oraz Posłanka Zofia Czernow uczestniczyli w gminnym święcie plonów w parku pałacowym Niwnicach. Tegoroczne dożynki gminy Lwówek Śląski rozpoczęły się prezentacją wieńców dożynkowych oraz mieszkańców sołectw, następnie odprawiono mszę św. dziękczynną za całoroczny trud rolniczej pracy. Gospodarzami święta w Niwnicach byli starostowie dożynek - Państwo Bożena i Wiesław Zarzyccy oraz Burmistrz Mariola Szczęsna wraz Sołtys Agnieszką Zielińską. Po części oficjalnej mieszkańcy oraz goście z sąsiednich miejscowości uczestniczyli we wspólnej biesiadzie.


Czytaj więcej...

Aktywne Kobiety opanowały Zgorzelec- MALVA II

Aktywne Panie, wystawy rękodzieła, konkursy kulinarne i wspólna zabawa – tak można podsumować wczorajszą Malve II, czyli święto aktywnych Pań, które spotkały w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu. Ambasadorami „Aktywności Kobiet” są wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik oraz senator Jan Michalski. Pomysłodawczynią imprezy w Zgorzelcu była Katarzyna Murmyło. W projekcie Malva II wzięło udział piętnaście zespołów z powiatów: bolesławieckiego, lubańskiego i zgorzeleckiego.
Podczas Malvy II odbyły się warsztaty kulinarne oraz pokaz w wykonaniu finalistki programu Hell’s Kitchen Sylwii Biały gotującej w „Pytaniu na śniadanie” TVP2, konkurs na najlepszą potrawę lokalną, wystawa zdjęć „Aktywne Kobiety Mikułowej”, panel dyskusyjny o zdrowym żywieniu prowadzony przez Mariolę Bojarską-Ferenc oraz koncert „Kapeli Pogranicze” i „Górnołużyckich Błękitnych Kamizelek”. (...)


Czytaj więcej...

81. posiedzenie Senatu

Podczas 81. posiedzenia Senatu, zaplanowanego w dniach 2-4 września 2015 r., W środę senatorowie minutą ciszy uczcili zmarłego 27 sierpnia br. Romana Wierzbickiego, posła na Sejm I kadencji i senatora VI kadencji, przywódcy Solidarności Rolników Indywidualnych. Izba będzie rozpatrywać wniosek Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o rozpisanie ogólnokrajowego referendum 25 października. Polacy mieliby odpowiedzieć na trzy pytania  referendalne: czy są za obniżeniem wieku emerytalnego i powiązaniem uprawnień emerytalnych ze stażem pracy, czy są za utrzymaniem dotychczasowego systemu funkcjonowania Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe i czy są za zniesieniem powszechnego ustawowego obowiązku szkolnego sześciolatków i przywróceniem go od siódmego roku życia.


Czytaj więcej...

Narodowege Czytanie

Z Pamiętnika Starego Subiekta - ten fragment "Lalki" Senator Jan Michalski odczytał podczas sobotniego Narodowego Czytania w Zgorzelcu. Organizowana pod patronatem pary prezydenckie akcja wspólnego czytania dzieł polskiej literatury już po raz czwarty zgromadziła licznych miłośników czytania na skwerze im. Jerzego Popiełuszki w Zgorzelcu. 

 


Czytaj więcej...

Rozpoczęcie roku szkolnego w Rakowicach Wielkich

Senator Jan Michalski oraz Wiceminister Administracji i Cyfryzacji Stanisław Huskowski uczestniczyli dziś w rozpoczęciu nowego roku szkolnego 2015/2016 w Zespole Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich w powiecie lwóweckim. W tym roku osiemnastu uczniów z Ukrainy rozpocznie naukę w Rakowicach, lepiej poznając język, historię oraz kulturę Polski. Senator Michalski przekazał uczniom życzenia - zachęcam do wytężonej pracy i nauki, do dania z siebie wszystkiego, tak aby Wasza szkoła cieszyła uznaniem społeczności lokalnej i byście w nauce, kulturze i sporcie osiągali jak najlepsze wyniki. Senator dodał także, że czas spędzony w szkole ponadgimnazjalnej jest momentem, w którym tworzą się pewne wyobrażenia o przyszłości. Minister wraz z Senatorem przekazali dyrekcji doposażanie pokoi internatu, w którym zamieszkają uczniowie z Ukrainy.


Czytaj więcej...

Biuro senatorskie

Biuro Senatora RP Jana Michalskiego
ul. Bohaterów II AWP 8
59-900 Zgorzelec
biurosenatora@janmichalski.eu
tel/fax: 75 77 81 379
kom. 664 417 148

facebook.com/senatorjanmichalski

Zapraszamy:
poniedz. i wtorek  10.00 - 16.00
środa i czwartek 10.00 - 15.00