Jan Michalski Senator RP

  • b1.png
  • b2.png
  • b3.png
  • b4.png
  • b5.png
  • b6.png

76. rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Kombatanci, żołnierze, uczniowie, samorządowcy oraz mieszkańcy Zgorzelca i Goerlitz uczcili 76 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Poległym hołd oddała Kompania Honorowa Bolesławieckiego Pułku Artylerii (23. Śląski Pułk Artylerii) wraz z orkiestrą reprezentacyjną Kopalni Turów. Uroczystość odbywająca się przy Pomniku Orła na zgorzeleckim Cmentarzu Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego była wspomnieniem jednej z najgorszych tragedii Polski i całego świata. Po Apelu Poległych oraz modlitwie za ofiary wojny, delegacje złożyły kwiaty przed pomnikiem Bohaterów II Armii Wojska Polskiego. Senator Jan Michalski, Wicestarosta Zgorzelecki Andrzej Tyc, Burmistrz Rafał Gronicz oraz Radna Katarzyna Murmyło złożyli także kwiaty przed pomnikiem poświęconym Ofiarom Hitlerowskich Obozów Koncentracyjnych.


Czytaj więcej...

Święto Plonów w gminie Platerówka

Mszą św. w intencji rolników odprawioną w kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Platerówce rozpoczęło się w sobotę gminne Święto Plonów. Następnie uroczysty korowód dożynkowy przeszedł na plac przed świetlicą we Włosieniu. Wójt Gminy Krzysztof Halicki przywitał wszystkich gości dożynkowych, podziękował rolnikom za kolejny rok ciężkiej pracy oraz wraz z Senatorem Janem Michalskim i Wicestarostą Lubańskim Wojciechem Zembikiem wręczyli nagrody laureatom konkursu na najładniejszy przydomowy ogródek i zagrodę.


Czytaj więcej...

Dożynki Powiatowe w Henrykowie Lubańskim

W ubiegłą niedzielę na placu rekreacyjnym w Henrykiowie Lubańskim odbyły się gminno-powiatowe dożynki. Oprócz tradycyjnego korowodu dożynkowego poprzedzonego mszą świętą w intencji rolników oraz podziękowań wójta gminy Zbigniewa Hercunia, za codzienny trud rolniczej pracy, mieszkańcy powiatu lubańskiego bawili się wspólnie na uroczystości dożynkowej podsumowującej tegoroczne zbiory. Jak co roku w trakcie święta plonów odbył się konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy- zwycięzcą konkursu zostało sołectwo Jałowiec. W uroczystości uczestniczyli parlamentarzyści , między innymi: senator RP Jan Michalski, Wiceminister Administracji i Cyfryzacji Stanisław Huskowski oraz posłanki Zofia Czernow i Małgorzaty Sekuła-Szmajdzińska.

 


Czytaj więcej...

Jakuby – święto starego miasta w Zgorzelcu

W piątek, 28 sierpnia, odbyło się uroczyste otwarcie zgorzeleckich Jakubów – święta starego miasta. „Jakuby” klimatem nawiązują do początków miasta, do czasów, w których na Przedmieściu Nyskim - Zgorzeleckiej Starówce mieszkał i pracował mistyk i filozof Jakub Böhme. Trzydniowa impreza to spotkanie z historią, tańcem, muzyką, teatrem oraz rzemiosłem. W wielu miejscach na urokliwym Przedmieściu Nyskim odbywają się koncerty, spektakle i pokazy tańców dawnych. Przy Moście Staromiejskim rzemieślnicy prezentują swoje rękodzieło nawiązujące do dawnych epok. W tym samym czasie w sąsiednim Görlitz odbywa się Altstadtfest czyli obchodzone corocznie święta mieszczan, rzemieślników i kuglarzy.


Czytaj więcej...

Dożynki gminne w Żeliszowie

W niedzielę, na boisku sportowym w Żeliszowie odbyły się dożynki Gminy Bolesławiec. Aż dwadzieścia pięć sołectw zaprezentowało najpiękniejsze wieńce dożynkowe. Gospodarzami tegorocznych dożynek byli mieszkańcy Żeliszowa, którzy w barwnym korowodzie dożynkowym przedstawiającym ciężką pracę rolników, przypomnieli tradycje i zwyczaje przodków. Wójt Gminy Bolesławiec Andrzej Dutkowski oraz Sołtys Żeliszowa Olga Burdyna otworzyli święto plonów oraz powitali zaproszonych gości. Obecny na dożynkach Senator Jan Michalski podziękował wszystkim sołtysom oraz członkom Kół Gospodyń Wiejskich za współpracę oraz możliwość uczestnictwa w wielu wspaniałych święta, uroczystościach i przeglądach organizowanych przez mieszkańców Gminy Bolesławiec.Obecny na uroczystości Wicemnister Administracji i Cyfryzacji Stanisław Huskowki wręczył w imieniu ministra rolnictwa odznaczenia "zasłużony dla rolnictwa".


Czytaj więcej...

Budowa nowego bloku energetycznego nie jest zagrożona

Oficjalne stanowisko PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. w sprawie budowy nowego bloku energetycznego w Elektrowni Turów:

Budowa nowego bloku w Elektrowni Turów nie została wstrzymana, a prace przygotowawcze na budowie biegną zgodnie z harmonogramem. Informacje mówiące o zatrzymaniu prac nie są więc zgodne z prawdą. 

Jednocześnie informujemy, że PGE Polska Grupa Energetyczna na bieżąco monitoruje otoczenie rynkowo-regulacyjne, weryfikuje efektywność zaplanowanych inwestycji oraz prognozy płynności na poziomie Grupy... 


Czytaj więcej...

Biuro senatorskie

Biuro Senatora RP Jana Michalskiego
ul. Bohaterów II AWP 8
59-900 Zgorzelec
biurosenatora@janmichalski.eu
tel/fax: 75 77 81 379
kom. 664 417 148

facebook.com/senatorjanmichalski

Zapraszamy:
poniedz. i wtorek  10.00 - 16.00
środa i czwartek 10.00 - 15.00