Jan Michalski Senator RP

  • b1.png
  • b2.png
  • b3.png
  • b4.png
  • b5.png
  • b6.png

Święto Plonów w Zgorzelcu

W ubiegłą sobotę odbyło się spotkanie działkowców największego Rodzinnego Ogrodu Działkowego “NYSA” w Zgorzelcu. W tegorocznym Święcie Plonów- Dniu Działkowca, który odbył się na łące przy nadnyskim wiadukcie kolejowym, uczestniczył Senator Jan Michalski. W czasie święta przyznano odznaki zasłużonym dla ROD, a także złote, srebrne i brązowe odznaki zasłużonego działkowca. Samorządowcy ufundowali nagrody dla najbardziej wyróżniających się działkowców, tego dnia rozstrzygnięto także konkurs na najpiękniejszą działkę. Coroczne spotkanie jest okazją do wspólnej zabawy i prezentacji tegorocznych zbiorów.


Czytaj więcej...

X Święto Wrzosu w Borówkach.

W ubiegłą niedzielę Senator Jan Michalski uczestniczył w X Święcie Wrzosu w Borówkach. Odbywająca się już po raz dziesiąty impreza promuje walory przyrodnicze, przede wszystkim „Wrzosową Krainę” czyli lokalną markę, która w oparciu o rozległe wrzosowiska aktywizuje i propaguje lokalnych wytwórców, organizacje pozarządowe i Gminę Gromadka. Dzięki Fundacji Wrzosowa Kraina lokalni twórcy mogą wytwarzać i sprzedawać swoje wyroby powstałe w oparciu o bogactwo runa leśnego Borów Dolnośląskich, rękodzieło artystyczne oraz prezentować lokalną kulturę ludową.

 


Czytaj więcej...

Parada Ceramiczna Festiwal Kultur

W sobotę, 22 sierpnia, w samo południe wyruszyła barwna Parada Ceramiczna Festiwal Kultur. Przemarsz licznych grup w czasie Bolesławieckiego Święta Ceramiki co roku ciszy się ogromną popularnością wśród gości i mieszkańców Bolesławca. Prezentacje zakładów ceramicznych, stowarzyszeń, organizacji społecznych oraz instytucji  wzbudzają wiele emocji – w szczególności wśród uczestników, którzy mogą liczyć na wyróżnienia oraz nagrody.  W tym roku w paradzie uczestniczyli m.in. Senator Jan Michalski, Wiceminister Gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik, Wiceminister Administracji i Cyfryzacji Stanisław Huskowski oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.


Czytaj więcej...

70-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Studniskach Dolnych

Obchody jubileuszu 70-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Studniskach Dolnych rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele św. Anny. Następnie strażacy, goście oraz mieszkańcy wzięli udział w uroczystym przemarszu na boisko. Odbyła się tam Akademia z okazji jubileuszu 70-lecia OSP oraz Zawody Sportowo-Pożarnicze. Senator Jan Michalski wręczył specjalnego Senackiego Orła upamiętniającego 70 lat ciężkiej i ofiarnej pracy druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej. Senator przekazał Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej, działającej przy jednostce OSP w Studniskach, nowe mundury strażackie, które trafiły do dziewięcioosobowej drużyny dziewcząt. Jubileusz był także okazją do wręczenia odznaczeń najbardziej zasłużonym strażakom ochotnikom oraz osobom wspierającym ich działalność.

 


Czytaj więcej...

Otwarcie 21 Bolesławieckiego Święta Ceramiki

W ubiegły piątek uroczystą sesją Rady Miejskiej rozpoczęło się 21 Święto Ceramiki w Bolesławcu. Ceramiczno-interaktywne wydarzenie, którego celem jest promocja niepowtarzalnej ceramiki oraz regionu bolesławieckiego gromadzi co roku gości z całego świata. Oprócz jednego z największych w Europie kiermaszów ceramiki święto to także prezentacje artystów, animacje, wystawy producentów ceramiki, budowa pieca plenerowego oraz koncerty największych gwiazd i parada ceramiczna. W otwarciu Święta Ceramiki uczestniczyli m.in. Senatora Jan Michalski, Poseł Zofia Czernow oraz Wiceminister Gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik.


Czytaj więcej...

XIX Festiwal Filmów Komediowych w Lubomierzu

W niedzielę zakończył się XIX Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych w Lubomierzu. W czasie trzydniowego święta filmów komediowych miłośnicy kina mogli brać udział w przeglądach najnowszych komedii, spotkaniach z aktorami i reżyserami oraz bawić się na lubomirskim rynku na koncertach oraz występach kabaretów. W sobotę do grona gwiazd w „zaułku filmowym” dołączyli Ewa Złotowska, Jerzy Bończak oraz Wojciech Adamczyk – reżyser serialu Ranczo. Także w sobotę obyło się uroczyste otwarcie festiwalu poprzedzone paradą, w którym udział wzięli aktorzy oraz zaproszeni goście wśród których obecni byli m.in. Senator Jan Michalski, Poseł Zofia Czernowa oraz Wiceminister Gospodarki Ilona Antoniszyn – Klik.

 


Czytaj więcej...

Biuro senatorskie

Biuro Senatora RP Jana Michalskiego
ul. Bohaterów II AWP 8
59-900 Zgorzelec
biurosenatora@janmichalski.eu
tel/fax: 75 77 81 379
kom. 664 417 148

facebook.com/senatorjanmichalski

Zapraszamy:
poniedz. i wtorek  10.00 - 16.00
środa i czwartek 10.00 - 15.00