Jan Michalski Senator RP

  • b1.png
  • b2.png
  • b3.png
  • b4.png
  • b5.png
  • b6.png

„Działoszynianie” występują już 10 lat

W sobotnie popołudnie Zespół „Działoszynianie” obchodził 10-lecie swojego istnienia. Spotkanie integracyjne odbyło się w świetlicy remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Działoszynie. Oprócz wspólnego świętowania przy współudziale zaprzyjaźnionych „Błękitnych Górnołużyckich Kamizelek”, „Jubilatów” i „Gościszowian” jubileusz był także okazją do złożenia życzeń Seniorom obchodzącym w tym dniu także swoje święto. Senator Michalski oprócz życzeń przekazał na ręce Przewodniczącej Klubu Seniora w Działoszynie - Pani Ireny Włos bukiet kwiatów oraz list gratulacyjny dla Zespołu.

 


Czytaj więcej...

Nowe tablice multimedialne w lubańskiej „czwórce”

12003985 1122292551122868 4188499266218420799 nPodczas dzisiejszej wizyty w Szkole Podstawowej nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Lubaniu Senator Jan Michalski przeciął wstęgę i oficjalnie uruchomił dwie nowe tablice multimedialne. Senator Michalski (absolwent tej szkoły) przyczynił się do pozyskania sponsora na zakup dwóch kompletnych zestawów tablic wraz z rzutnikami i laptopami wyposażonymi w oprogramowanie przeznaczone dla uczniów nauczania początkowego. W trakcie spotkania z uczniami „czwórki” Senator Jan Michalski przeczytał - zgodnie ze zwyczajem szkoły - pochodzą ze zbiorów autorstwa Hansa Christiana Andersena baśń pt. „Słowik”.


Czytaj więcej...

Lubański „Mickiewicz” ma już 70 lat

Mnóstwo wzruszeń, wspomnienia i przede wszystkim spotkania po kilkudziesięciu latach – tak w ubiegłą sobotę Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Lubaniu świętowało jubileusz 70 lat działalności. Poprzedzona przemarszem absolwentów Msza św. odprawiona w kościele pw. NSPJ i Jakuba Apostoła w intencji wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników rozpoczęła sobotnie świętowanie. Szczególna w tym dniu aula szkolna była miejscem podsumowań dziesięcioleci nauczania i wystąpień zaproszonych gości, wśród których obecny był m.in. absolwent „Mickiewicza” Senator Jan Michalski. Uczniowie przygotowali wspaniałą akademię wywołującą na twarzach absolwentów uśmiechy i łzy wzruszenia. Pomimo, że szkoła nie mieści się już w starym budynku, wszyscy uczniowie mogli przypomnieć sobie układ sal i korytarzy w udostępnionym z tej okazji dawnym gmachu LO – obecnej siedzibie gimnazjum nr 2 przy ulicy Mickiewicza.

 


Czytaj więcej...

Modelarze w Lubaniu

Łużyckie Stowarzyszenie Miłośników Modelarstwa „PASJONAT” w Lubaniu przy współpracy z Urzędem Miasta, Starostwem Powiatowym, Miejskim Domem Kultury i Łużyckim Centrum Rozwoju zorganizował VI Międzynarodowy Łużycki Konkurs Plastikowych i Kartonowych Modeli Redukcyjnych o Puchar Burmistrza Miasta Lubania i Starosty Lubańskiego. Do konkursu wystawiono więcej niż 200 modeli redukcyjnych stworzonych przez ponad 70 modelarzy z Czech i Polski. W uroczystości udział wziął Senator Jan Michalski, który wręczył nagrodę specjalną dla juniora za najlepszy polski model a także nagrody dla najmłodszych modelarzy z naszego regionu.


Czytaj więcej...

Inauguracja roku akademickiego TUTW w Zgorzelcu

Już po raz czwarty studenci zgorzeleckiego Transgranicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zainaugurowali nowy rok akademicki. Po uroczystym powitaniu przez Panią Annę Śliwińską i przemówieniach zaproszonych gości inaugurację roku akademickiego zwieńczył wykład „Nowoczesne wróżbiarstwo” mgr inż. Mirosława Sadowskiego z Uniwersytetu Zielonogórskiego. W uroczystym rozpoczęciu roku i przywitaniu nowych słuchaczy TUTW udział wziął Senator Jan Michalski.


Czytaj więcej...

„Smaki rybne – zdrowo, mądrze żyjemy”

W ubiegłą sobotę już po raz drugi Folklorystyczny Zespół Ludowy Górnołużyckie Błękitne Kamizelki zorganizował w Łagowskim Obiekcie Sportowym „ŁOŚ” spotkanie „Smaki rybne – zdrowo, mądrze żyjemy”. Integrujące Zespoły Ludowe, mieszkańców Gminy Zgorzelec i Powiatu bolesławieckiego spotkanie cieszy się dużym zainteresowaniem. Wiele potraw promujących zdrowe odżywianie z daniami rybnymi w roli głównej było niezwykłą okazja posmakowania dań regionalnych, zup rybnych, śledzi w różnych smakach oraz wspólnej zabawy przy skoczne ludowej muzyce. W imprezie uczestniczył Senator Jan Michalski.


Czytaj więcej...

Biuro senatorskie

Biuro Senatora RP Jana Michalskiego
ul. Bohaterów II AWP 8
59-900 Zgorzelec
biurosenatora@janmichalski.eu
tel/fax: 75 77 81 379
kom. 664 417 148

facebook.com/senatorjanmichalski

Zapraszamy:
poniedz. i wtorek  10.00 - 16.00
środa i czwartek 10.00 - 15.00